Dubai është tronditur nga një shpërthim mbrëmjen e kësaj të mërkure. Shpërthimi ka ndodhur në bordin e një anijeje të ankoruar në Portin Jebel Ali, në periferi të Dubait, duke shkaktuar lëkundje të ndërtesave, thonë dëshmitarët dhe zyrtarët.

 

Mediat e huaja raportojnë se dyshohet që mund të ketë shpërthyer një anije cisternë e mbushur me karburant.

 

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar në njerëz. Po ashtu, nuk qartësohet as shkaku i shpërthimit.

 

Në një deklaratë, autoritetet thanë se ekipet po punojnë për të shuar flakët. Ndërkohë në rrjet janë publikuar pamjet nga vendi ku ndodhi shpërthimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *