Rikthehen skenat e dhunës në futbollin shqiptar.

 

Teksa luhej sfida e Kategorisë së Dytë, Sopoti-Mirdita, një prej lojtarëve goditi me grushte gjyqtarin kryesor të ndeshjes, Klajdi Qëndraj.

 

Për këtë arsye, ndeshja u pezullua. Shkak për sherrin u bë një karton i kuq që Qëndraj mori.

 

Pas këtij vendimi, ai gjaksoi gjyqtarin dhe theu hundën. Kur ndodhi ngjarja, ishin luajtur vetëm 35 minuta lojë dhe rezultati ishte 2-1 në favor të Sopotit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *