Tetë  raste të reja dhe një viktimë është shënuar gjatë 24 orëve të fundit nga Covid në Kosovë.

 

Raporti i Ministrisë së Shëndetësisë bën me dije se nga 1.742 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjithashtu në orët e fundit betejën me Covid e kanë fituar 16 qytetarë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157.914 persona.

 

Ndërkohë vijojnë të jenë aktiv me Covid 314 pacientë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *