Ish-kreu i partisë demokratike të Kosovës, Kadri Veseli do të paraqitet sot para dhomave të specializuara në hagë.

 

Ndaj Veselit , prokuroria ka ngritur akuza per për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

 

Një ditë më parë ish-presidenti  i Kosovës Hashim Thaçi  dhe ish-kryeparlamentari, Jakup Krasniqi hodhen poshte akuzat ne gjykaten e Hages.

 

Ata u vetedeklaruan te pafajshëm për të gjitha pikat e aktakuzes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *