Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një fitore vendimin e Gjykatës Kushtetuese për të pezulluar ndërtimin e teatrit të ri.

 

Përmes një postimi në “Facebook”, lideri historik demokrat nënvizoi se ky vendim i dha mësimin e merituar kryeministrit Edi Rama, kryebashkiakut Erion Veliaj dhe biznesmenit Fusha, të cilët i quan “bajlozë të drogës”.

 

“Aleanca qytetare ngadhenjeu mbi drogen, krimin e bandes Rama-Veliaj-Fusha! Miq, Gjykata Kushtetuese sot beri drejtesine.Ndaj le tju percjellim nje pershendetje te perzemert heronjve te Aleances Qytetare qe me qendresen e tyre epike u dhane mesimin e merituar balozeve te droges dhe krimit kombetar dhe europian Rama -Veliaj-Fusha. Kjo bande kriminale duhet te pesoje sa me pare nga qytetaret fatin qe ata i rezervuan Teatrit Kombetar.  Ajo duhet te shkaterrohet dhe arkivohet sa me pare ne analet e barbareve te civilizimit. Teatri duhet te rindertohet nga e para ashtu siç ishte, per te rivendosur ne pjedestalin e merituar vleren e tij kombetare te pavdekshme por dhe si monument i shpirtit te pamposhtur te mbrojtesve te tij heroik”, shkruan Berisha.

One thought on “Vendimi i “Kushtetueses” për Teatrin/ Berisha: Iu dha mësimin e merituar bajlozëve të drogës

 1. HEU, VENDIMI I “KUSHTETUESËS” PËR TEATRIN! EU, PENDIMI I
  “PUSHTETFUTËS” PËR TERË ARTIN!!
  BERISHA: IU DHA MËSIMIN E MERITURA BAJLOZËVE DROGËS!
  E PRISHA: U NDA PËSIMIN E DENIGRUAR BAJLOZËVE VROGËS!!
  SIKUR NJË I DROGUAR, FIKUR ZIJË I HORRBUAR; O,QË I KISHTE
  MBYTUR DHE,SHTYPUR,BASHKËSHORTËN DHE FËMIJËT E VETË
  TRASHËHORRKËN DHE FAMILJEN KREJTË; DHE, DUKE QESHUR
  PARA GJYKATËS EDHE,DUKE U LAVDËRUAR SE AI,NDJEHËJ MOR
  SHUMË I LUMTUR,QË VETË SI ZOT,UA KA MARRË SHPIRTIN AH,
  GRUAS DHE FËMIJËVE TË VETË; SI DHE, DUKE ÇFARROSUR AUH
  TERË FAMILJEN O,EDHE,PO NDIHEJ,JO I PENDUAR; POR, SI I LU-
  MTURUAR,VETË I KA MBYTUR DHE SHYPUR, NUK I LA GJEJA OR,
  PËR T’VUAJTUR,AS PËR T’U SHUAJTUR,N’KËTE BOTË MIZORE?!”
  T’FALA REFUGJATË LUFTË PREJ KOSOVË-ANËMBANË TË BOTËS!
  MANI,USA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *