Reuters raporton se një zyrtar izraelit i tha agjencisë së lajmeve se nuk ishte i përfshirë në rrëzimin e helikopterit që vrau presidentin iranian Ebrahim Raisi.

Izraeli rrallë komenton zyrtarisht aktivitetet e tij jashtë kufijve të tij, të cilat në muajt e fundit kanë përfshirë sulme brenda Libanit, Sirisë dhe Iranit.

Lexo edhe :

Related Posts

Megjithatë, më herët, një profesor libian tha se ndoshta arsyet e rrëzimit të helikopterit të Ibrahim Raisit ishin një mosfunksionim teknik dhe moti i keq. Ai i konsideron kushtet natyrore si më të mundshmet, por thotë se nuk duhet të përjashtohen skenarë të tjerë, duke pasur parasysh armiqtë e Iranit si Izraeli. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *