Subscribe

Gjykata e Tiranës la ne burg Ilir Bendon inxhinierin e kompanisë “Syla” pas ngjarjes se rende te tre diteve me pare nga nga shembja e skeles humben jetën dy punetore dhe u plagosen dy te tjere.

 

Bendo ka hedhur poshte akuzat ndersa ka shpjeguara perpara trupës gjykuese se ngjarja ndodhi gjate cmontimit te skeles dhe se ai nuk e ka pasur pjese te punes se tij kete proces.

 

 

“Unë asistoj gjatë montimit të skelës, ndjesa cmontimin e saj nuk e kam të nënshkruar në kontratë. Në datën 16 gusht nuk kam qenë në punë”

 

 

Nderkohe gjykata caktoi masen e sigurisë “ Arrest shtëpie” për Xhimi Traushin, të arrestuarin e dytë të kësaj ngjarje, me detyrë drejtues teknik i punimeve në firmën “Xhimi” .

 

Kjo e fundit kishte marre persiper rikonstruksionin e fasades se pallatit 10 katesh ne rrugen faik konica ne Tirane.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *