Petrit Vasili, ka vijuar të përdore një gjuhë të rëndë ndaj kryeministrit Rama me akuza dhe ofendime, sikurse ka bërë shpesh kohët e fundit nëpërmje postimeve në profilin e tij në facebook.


Kreu i grupit parlamentar të LSI, sjell në vëmendje qëndrimet e ndryshme, sipas tij, të kryeministrit Rama për Metën president.

 

Deputeti opozitar shkruan se vetëm 7 muaj më parë Rama vlerësonte lartg figurën e Metës si president ndërsa tani e sulmon atë me ctë mundet.

 

 

Rrini larg nje te lajthituri si Edi Rama.
(dje dhe sot per Meten dhe Nishanin).

Qe Edi Rama kur flet pervec se ben pis por edhe qelb ere tere mjedisin e logjikes kete e dine te gjithe.

Padija dhe shkollepakesia e tij kuterbon.

Por shume me te qarta jane fjalet se komentet.

Ky shpifurine logjike kryeminister ne maj te 2018 pra 7 muaj me pare lexoni çfare thoshte per Ilir Meten President:

“Ajo që unë vlerësoj është pozicioni që ai mban.
Nëse nuk do ishte Meta, por një person që s’do kishte bagazh nga e shkuara do ishte shumë keq.

Është presidenti më i mirë që kemi pasur.”- u shpreh Rama në “abc”.

Ndersa po ky shpifurine logjike kryeminister qe i hoqi edhe portretin ja cfare thote sot per Bujar Nishanin:

“Nishani meriton sot respekt për shkak të Metës se pavarësisht se u bë qesharak, ishte partiak, s’ka arritur aty ku ka arritur Meta që ka sfiduar rendin kushtetues”, tha Rama.

Rrijini larg ketij te marri qe s’di çflet,mos e afroni qe te mos vini ere edhe ju vete!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *