Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili bëri një koment në lidhje me padinë e kryeministrit Rama ndaj Ramush Haradinajt.

Vasili shkruan në faqen e tij në facebook se nuk ka asnjë dyshim që Rama eshte tradhetar dhe Haradinaj patriot, e këtë gjë sipas tij,  kete s’ka gjyq qe e ndryshon.

Zyrtari i lartë i LSI, rëndit në vazhdim ndryshimet drastike sipas tij mes figurësë negative të Edi Ramës dhe aspekteve positive të një politikani si Ramush Haradinaj.

 

Qe Rama e urren Shqiperine dhe Haradinaj derdh gjak per Kosoven as kete nuk e ndryshon dot asgje.Qe Rama shkaterron Shqiperine per karrigen e tij dhe Haradinajt nuk i intereson fare karrigia e tij para interesit te Kosoves as kete nuk e luan topi.Qe Rama kryeminister vjedh zgjedhjet ne Shqiperi dhe Haradinaj kryeminister ben zgjedhje shembullore ne Kosove as kete s’ka bir nene ta diskutoje.Qe Rama i percan shqiptaret dhe Haradinaj i bashkon as kete nuk e diskuton dot kerkush.

 

Vasili e mbyll duke ritheksuar se: “Rama eshte tradhetar dhe Haradinaj patriot”!!

One thought on “Vasili: Edi Rama tradhëtar e hajdut zgjedhjesh, Haradinaj patriot

  1. Perse u ulet ne tavolinen e reformes se zgjedhjeve?Bravo Rama.I talle ,I ofendove,i shtype me kembe e I rrafe e prap ato te quajne babe.A e din perse? Se kan frige se do dalin nga skena politike e do mbesin opozitar rrugac.POr kujdes Rama se ato kane baze ideollogjike rrenen,mashtrimin,manipulimin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *