Aventura se Usain Bolt me klubin Australian Central Coast Mariners është mbyllur.

 

8 herë kampioni olimpik i sprintit, iu bashkua Ligës A të Australisë në muajin gusht.

 

32 vjeçari shënoi 2 gola në ndeshjen e tij të parë në miqësoren me Mariners, por prej kësaj ndeshje ai nuk u aktivizua asnjëherë në ndeshjret zyrtare.

 

Pikërisht kjo gjë ka sjellë dhe pakënaqësinë e Usain Bolt, I cili pavarësisht pëpjekejve të klubit për ta mbajtur vendosi që të largohet.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *