Chelsea ka humbur në shtëpi përballë djajve të Manchester United me rezultatin 0 me 2 në ndeshjen e vlefshme për FA Cup.

 

Ekipi djallit arriti të mbyllte hesapet me londinezët që në pjesën e parë falë golave të shënuar nga Ander Herrera në minutën e 34 dhe Paul Pogba në të 45.

 

Por sipas mediave britanike, me këtë humbje të arritur nga ekipi Chelsea janë vështirësuar akoma më shumë pozitat e teknikut italian Maurizio Sarri.

 

Mediat britanike bëjnë me dije se skualifikimi nga Fa Cup do të jetë dhe fundi i aventurës së Sarrit në krye të bluve të Londrës.

 

Tekniku itlalian pritet që të shkarkohet dhe në vend të tijë të emërohet francezi Zinedin Zidane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *