Vetëm pak ditë pas shkarkimit nga Napoli, Carlo Ancelotti ka marrë ofertën e parë.

 

Oferta ka ardhur nga Arsenal, të cilët pas shkarkimit të Unai Emery e shikojnë teknikun italian si zgjedhjen e duhur për të përmbysur sezonin e keq në Premier Leguae.

 

“Topçinjtë” momentalisht drejtohen nga Fredric Ljunberg, por suedezi nuk shihet si një zgjidhje përfundimtare.

 

Klubi londinez i ka ofruar teknikut italian një kontratë 3-vjeçare, si dhe një buxhet të konsierueshëm për ta përdorur në merkaton e janarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *