Ka ndërruar jetë e moshuara e cila u dëmtua në ashensorin e QSUT.

 

Mësohet se 80 vjeccarja ka humbur jetën përshkak të frakturave që ka marre në kafkë nga mbyllja e derës së ashensorit. Kujtojmë se në orët e vona të 15 majit 2022, pësoi një defekt ashensori i spitalit “Nënë Tereza”.

 

Në atë mbrëmje rreth orës 23:30, në katin -1, punonjësi shëndetësor K. D., duke transportuar me barrelë V. C., paciente në spital, për shkak të një defekti të ashensorit kanë përfunduar në katin e nëndheshëm të spitalit dhe janë lënduar.
Si pasojë e defektit të ashensorit mbeti e lënduar në kokë pacientja 80 vjeçare e cila është dërguar për mjekim më të specializuar tek Spitali i Traumës, teksa ka humbur jetën.

 

Pas ngjarjes policia ka proceduar në gjendje të lirë teknikun e ashensorit Ermal Braja dhe administratorin e firmës së ashensorëve Ardian Sulollari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *