Policia e Fierit ka arrestuarnjë 38-vjeçar, pasi u kap duke tregtuar fishekzjarre pa dokumentin përkatës.

 

Uniformat blu i kanë sekuestruar 700 fishekzjarrë me fuqi të lartë shpërthyese, 20 kubikë dhe 300 kapsolla. Prangosja e A.Ç është kryer gjatë një kontrolli për parandalimin e tregtimin në mënyrë të paligjshme të lëndëve piroteknike.

 

Ai akuzohet për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Tregtimi dhe transporti i mallrave që janë kontrabandë”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *