Pas pesë muajsh u zbardh vrasja e modeles 31-vjeçare Maleesa Mooney nga Los Angeles. Gruaja fatkeqe u gjet e pajetë në frigoriferin e shtëpisë së saj, ndërkohë që vrasësi e kishte mbyllur gojën dhe i kishte lidhur duart dhe këmbët.

Hetimi i policisë identifikoi Magnus Daniel Humphrey si të dyshuarin përgjegjës për vrasjen brutale të Mooney. Maleesa Mooney ishte motra e yllit të popit Jourdin Pauline dhe ishte modele.

“Prokurori i Qarkut të Los Anxhelosit ka ngritur akuza për vrasje kundër Humphrey”, tha policia në një deklaratë. Autoritetet nuk kanë bërë të ditur marrëdhënien mes Humphrey dhe Mooney.

Vrasësi i dyshuar ishte në provë për vepra penale të drogës që nga lirimi i tij nga burgu më 7 shkurt.

Humphrey është dënuar për krime të ndryshme në Minesota dhe Illinois, duke përfshirë posedimin e armëve, sulmin, sulmin seksual.

Fatkeqja Mooney, sipas motrës së saj ishte dy muajshe shtatzënë./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *