Subscribe

Mevlute Hysa dhe Hasime Dasku, të dyja 30 vjeçare janë viktima të ngjarjes makabre që tronditi mbarë opinionin publik të mërkurën.

 

Një ditë më pas janë bërë publike fotot e dy viktimave nga vrasësi gjakftohtë, Dan Hutra. Ky i fundit u fut befas në banesën ku ndodheshin viktimat dhe hapi zjarr me breshëri. Si pasojë vrau dy 30-vjeçaret dhe plagosi dy të tjera, ish bashkëjetuesen e tij, Elena Hysa dhe Kujtime Hysa, 60 vjeçe, nëna e saj.

 

40-vjeçari, autor i tre vrasjeve dhe tre plagosjeve u arrestua në afërsi të landfillit të Sharrës. Autoritetet policore kanë sekuestruar edhe armën e krimit.

 

Para uniformave blu deklaroi se në planin e tij ishte dhe vrasja e një burri që jetonte në Vaqarr. Sipas tij ai ishte përgjegjës për vdekjen e të atit.

Hasime Dafku
Mevlute Hysa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *