Ish-deputeti socialist Alqi Bllako, i arrestuar me urdhër të SPAK për inceneratorin e Fierit, ka kërkuar lirimin nga burgu.

 

Bllako, përmes avokatit të tij ka dorëzuar sot në Apelin e GJKKO ankimimin e vendimit që e la atë në qeli. Avokati mbrojtës i Bllakos pretendon se nuk ekzistojnë kushtet ligjore për një masë sigurie ekstreme si ajo e ‘arrestit me burg’.

 

Kujtojmë se Alqi Bllako do të përballet me drejtësinë për akuzat e korrupsionit dhe të shpërdorimit të detyrës që bazuar në hetimet e SPAK-ut, e implikojnë atë si të dyshuar në aferën e Inceneratorit të Fierit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *