Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë ‘detyrim paraqitje’, për Sokol Skurën, kandidat i LSI në zgjedhkjet e 25 prillit.

Skura, i pesti në listë në qarkun e Elbasanit, u arrestua në flagrancë pasi u kap nga policia duke drejtuar mjetin në gjendje te dehur në aksin nacional Elbasan-Librazhd.

Burime zyrtare per Vizion thanë se  42 vjecari ne testin e alkoolit rezultoi i dehur në masën 0.52-0.53 g/l.

Nisur nga fakti se sasia është e vogël dhe ai nuk ka shkaktuar dëme materiale apo lëndime në njerez, ai do të gjykohet në gjëndje të lirë.

Megjithatë Skura ka një precedent edhe më të rëndë me kodin rrugor pasi në vitin 2015 është arrestuar pasi aksidentoi për vdekje një 17 vjecar , në Mengël të Elbasanit. Ish funksionari i PS ka qënë I akuzuarf edhe në një dosje hetimore për shpërdorim të pareve nga Fondi i Rimbursimit të Barnave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *