Një i fuqishëm u regjistrua këtë të shtunë në Turqi.

 

Mediat turke raportojnë se tërmeti ishte me magnitudë 5.2 dhe u regjistrua në Antalia, me një thellësi prej 78 km.

 

Guvernatori i Antalias deklaroi se deri tani nuk ka marrë asnjë informacion për humbje jete apo dëme.

 

Në fillim të nëntorit një tërmet i fuqishëm në Turqi la mbi 100 viktima pas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *