Subscribe

Pasditen e kësaj të mërkure arkmorti me trupin e 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas ka mbërritur në shtëpinë e tij në Bularat.

 

Sipas informacioneve mësohet se Kaçifas ishte i veshur si ushtarak, ndërsa arkivoli ishte mbuluar me flamurin grek. Trupi i tij është pritur nga banorët e fshatit, familjarët dhe të afërmit kanë shpërthyer në lotë teksa automjeti erdhi në qendër të fshatit.

 

Ndërkohë të enjten në orën 13:00 do të zhvillohet ceremonia e varrimit, ndësa më herët do të ketë edhe një meshë në Kishën e Shën Athanasiut.

 

35-vjeçari është qëlluar me 28 tetor pas shkëmbimit të zjarrit me forcat RENEA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *