Tritoli i vendosur në automjetin pranë Drejtoreshës së Shëndetit Publik në Shkodër u shpërthye me komandim nga forcat xheniere.

 

Policia njofton se automjeti në të cilin ishte vendosur lënda eksplozive ishte në pronësi të Drejtoreshës së Drejtorisë së Shëndetit Publik Suida Kuka.

 

Shkodër/Informacion shtesë

Në vijim të informacionit paraprak për një pako të dyshimtë që u konstatua në lagjen “Vojo Kushi”, Shkodër, në afërsi të një mjeti “Range Rover”, në pronësi të shtetases S. K., banuese në fshatin Demiraj, Malësi e Madhe, me detyrë Drejtoreshë e Drejtorisë së Shëndetit Publik Shkodër, ju informojmë se:

Në vendin ku u konstatua pakoja e mbyllur erdhi njësia antieksploziv e RENEA-s, e cila bëri shpërthim të kontrolluar të pakos, brenda së cilës rezultoi se kishte lëndë eksplozive.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijon veprimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

One thought on “Tritoli u shpërthye nga forcat xheniere/ Kush është drejtoresha që iu vendos lënda eksplozive në makinë (Pamjet)

  1. Me nje rrog po thuaj fuck all ne krahsim me rengin.
    Si ka mundesi me makin mbi 40 mi euro 💶 ?
    Pytja do nje pergjigje

Leave a Reply

Your email address will not be published.