Tre persona kanë ndërruar jetë nga zjarri që shpërtheu mbrëmjen e së premtes në një spital në qytetin Zelendodolsk, rreth 650 km në lindje të Moskës.

Nga përfshirja e flakëve kanë mbetur të plagosur edhe tre persona të tjerë, ndërsa janë evakuuar nga ndërtesa 88 pacientë dhe personel mjekësor.

Një ngjaje e rëndë u regjistrua disa javë më parë në Shën Petersburg, ku 6 pacientë gjetën vdekjen nga shpërthimi i zjarrit për shkak të një defekti në respirator.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *