Shoferi i një kamioni në Itali u arrestua nga policia mëngjesin e së premtes pasi përplasi dhe vrau një nxënës 17-vjeçar dhe plagosi rëndë motrën e tij 15-vjeçare në Bassano, në periferi të Sanremos.

Sipas agjencisë italiane Ansa, burri nuk është ndalur pas aksidentit, i cili ndodhi rreth orës 08:00 me orën lokale, teksa dy të rinjtë po shkonin në shkollën e tyre.

Ai u gjet nga policia falë përshkrimit të një dëshmitari, pasi ai sapo kishte përfunduar dërgimin e produkteve në një kompani lokale.

Ai i tha policisë se nuk kishte vënë re asgjë. Kamioni është sekuestruar dhe drejtuesi i mjetit është dërguar në spital për kontroll të rregullt mjekësor. Vajza po trajtohet në një spital në Pietra Ligure me plagë të rënda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *