Rreth 38 veta janë plagosur dhe 11 veta kanë humbur jetën ditën e sotme në Indi, ku shkak është bërë goditja e një rrufe.

Mediat e huaja raportojnë se shteti po përballet me përmbytje kohëve të fundit.

Megjithatë, Departamenti Meteorologjik i Indisë (IMD) ka parashikuar reshje më të pakta që do të vazhdojnë në Uttar Pradesh dhe vendet e tij fqinje si dhe territoret e Bashkimit gjatë pesë ditëve të ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *