Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi ku dy vëllezër me origjinë shqiptare kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik.

 

Protothema.gr shkruan se drejtuesi i mjetit ishte 30 vjeç dhe pasagjeri ishte vëllai i tij 27-vjeçar.

 

Aksidenti ka ndodhur në aksin Lamia-Livadeia.  Për shkak të shpejtësisë të madhe, drejtuesi 30-vjeçar nuk ka mundur të ndalojë mjetin dhe nga përplasja është hedhur në lumen Erkyna.

 

Si pasojë dy vëllezërit humbën jetë, ndërsa 3 personat e tjerë, një 31-vjeçar gjithashtu shqiptar dhe 2 grekë u plagosën rëndë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *