Subscribe

Një adoleshent ka humbur jeten ne  në gramsh kete marte pas një konflikti me thika me bashkëmoshatarë të tij.

 

Nxenesi i klases se nente eshte goditur disa here me thike ne nje nga lagjet e qytetit pasiu fillimisht ishte konfrontuar fizikisht me nje grup bashkemoshataresh.

 

Adoleshenti ka ndërruar jetë në spital për shkak të plagëve të rënda.

 

Ndërkohë që një tjetër nga nxënësit e përfshirë në konflikt ka mbetur i plagosur.

 

Sipas mjekëve ai është jashtë rrezikut për jetën por eshte nisur drejt spitalit të traumës në tiranë për mjekim të specializuar.

 

Policia ke bere te ditur se janë shoqëruar në komisariat, 4 adoleshente mes te cileve eshte edhe adoleshenti i cili ka goditur me thike.

 

Ata janë duke  u marrë në pyetje nga specialistët për hetimin e krimeve, në prani të prokurorit, të psikologut dhe të prindërve të tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *