Një operacion antidrogë i policisë ka nisur në orët e para të mëngjesit sot në zonën e Città delle Pieve, në Itali.

 

Mediat italiane raportojnë se, pas veprimeve hetimore, janë arrestuar disa shtetas shqiptarë që akuzohen për trafik droge, veçanërisht hashash dhe kokainë.

 

Është konstatuar se grupi i shqiptarëve që drejtonte prej disa kohësh një treg të lulëzuar të trafikut të drogës që ishte aktiv në zonën e liqenit Trasimeno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *