Nje 36-vjeçar shqiptar eshte prangosur nga policia italiane ne Torino. Saimir Serjani u arrestua kete te shtune, pasi ne automjetin e tij u gjeten 600 gram kokaine. Me pas gjate kontrollit ne banesën e shqiptarit, policia zbuloi dhe sekuestroi rreth 109 mije euro kesh. Gjithashtu u sekuestrua nje makine per numërimin e parave, disa karta celulari dhe tre automjete te tij. 36-vjeçari sipas mediave italiane, ishte pjese e nje grupi kriminal shqiptar qe shpërndatë lenden narkotike ne tregun italian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *