Hidhet drite mbi dinamikën e ngjarjes horror që ndodhi të enjten në mbrëmje në Buçimas të Pogradecit.

Burime nga grupi hetimor bejne me dije  për Vizion Plus se ngjarja nuk ka lidhje me celularin e vajzës sic u pretendua fillimisht edhe nga të afërm të familjes.

Sipas, grupit hetimor, referuar edhe dëshmive që janë marrë tek fqinjët,  vajza 15 vjece e autorit i ka shtruar për të ngrëne të atit dhe ka shkuar tek fqinjet duke lënë në banesë Olsi Cekicin dhe të gjyshen. 

Kanë qene fqinjet që e kanë lajmëruar vajzen pas disa minutash për ngjarjen e tmerrshme. Kur ajo ka dalë nga shtëpia e fqinjëve, ka parë se çfarë kishte ndodhur dhe ka njoftuar policinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *