Ngjarje e rende ne Greqi, ku dyshohet se eshte perfshire nje shtetas shqiptar.

 

Sipas mediave greke, nje 30-vjecar shqiptar dyshohet se eshte autor i perdhunimit te nje vajze te mitur greke vetem 13-vjece.

 

Dyshohet se  shqiptari komunikonte rregullisht me viktimën përmes rrjeteve sociale.

 

30-vjeçari ka arritur ta bindë vajzen e mitur që të takohen në Nea Styra, ku 30-vjeçari ka kryer këtë akt të shëmtuar ndaj të miturës.

 

Pak ditë pas ngjarjes, vëllai i viktimës ka gjetur mesazhe në celularin e saj që përshkruanin veprimet rrënqethëse që kishte bërë dhe ka njoftuar menjëherë nënën e tyre, e cila pa u menduar, shkoi në Policinë e Kalkidës dhe denoncoi ngjarjen.

Rasti është duke u hetuar nga autoritetet, është njoftuar edhe prokurori kompetent, ndërsa është dhënë urdhër për gjetjen e burrit, por pa rezultat./ www.tzafnews.gr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *