Një Boeing 777 i American Airlines që ishte nisur nga Nju Jorku në Spanjë bëri një ulje emergjente në Boston pasi xhami i përparmë i avionit u thye dy orë pas udhëtimit.

Fluturimi 94 u nis nga JFK në orën 19:28. dhe do të zbriste në Madrid, por rreth orës 21:46 u lëshua alarmi 2.

Lexo edhe :

Related Posts

Alarmi 2 tregon se një avion është në vështirësi të mëdha dhe mund të pritet një përplasje gjatë uljes sipas procedurave të Reagimit Emergjent të Aviacionit të qytetit të Phoenix Sky Harbor.

Aeroplani po fluturonte mbi Oqeanin Atlantik kur u kthye në Boston në orën 22:03, sipas të dhënave nga faqja e internetit e gjurmimit të fluturimeve FlightAware.

Boeing 777-200 u kthye në SHBA për shkak të një çështjeje mirëmbajtjeje, konfirmoi linja ajrore për The Post në një deklaratë.

“Fluturimi u ul në mënyrë të sigurt dhe avioni u nxor jashtë shërbimit për t’u inspektuar nga ekipi ynë i mirëmbajtjes”, thuhet në deklaratë.

Muajin e kaluar, një fluturim i United Airlines nga Las Vegas për në DC u devijua për në Kolorado pasi xhami i vet u plas në mes të fluturimit.

Avioni i United Airlines, një Boeing 737-800, mbante 166 pasagjerë dhe shtatë anëtarë të ekuipazhit kur u ul i sigurt në Aeroportin Ndërkombëtar të Denverit.

Gjatë javës së parë të vitit të ri, Fluturimi 1282 i Alaska Airlines bëri një ulje emergjente pasi një panel anësor Boeing 747 MAX 9 u shkëput në mes të fluturimit. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *