Ndeshja klasike e futbollit shqiptar mes Tiranes dhe Vllaznise luajtur ne Loro Borici eshte luajtur ne pjesen me te madhe mes tensionit.

Kjo eshte reflektuar tek te dyja tifozerite, por sidomos tek ajo e Vllaznise e cila ka pasur pakenaqesime se shumti ndaj gjykimit.

Nuk ka munguar edhe nderprerja e perkohshme e sfides per shkak se tifozet shkodrane hidhnin bidona pa fund me uje ne pjesen ku ndodhej gjyqtari anesor.

Po keshtu nje tifoz eshte futur ne fushe.

Pas 9 minutave shtese, ndeshja perfundoi 2 me 0 per bardheblute te cilat shenuan me ane te Halilit dhe Ngo ne harkun kohor ted y minutave, konkretisht ne minutat 58 dhe 59.

Pas 3 ndeshjeve te superiores, Tirana ka tashme 7 pike, me dy fitore dhe nje barazim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *