Mediat serbe kanë zbardhur bisedën që ka zhvilluar të mërkurën ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Nebojsha Stefanoviç me shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Spanjës, Teodoro Esteban López Calderón.

 

Gjatë asaj bisede, shkruan b92, Teodoro Esteban López Calderón përsëriti qëndrimin e Spanjës për mosnjohjen e Kosovës.

 

Stefanoviç i shprehu gjithashtu mbështetje Spanjës për integritetin territorial, pasi edhe iberikët kanë pasur një problem të ngjashëm me Katalonjën.

 

Duke kujtuar marrëdhëniet miqësore midis dy vendeve, Stefanoviç shprehu kënaqësinë me nivelin e arritur të bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes dhe vuri në dukje mundësitë për përmirësimin cilësor të tij.

One thought on ““Të vendosur për të mos njohur Kosovën”, Serbia falenderon Spanjën për qëndrimin

  1. Qinu ne byte edhe ju kriminelte serbe,edhe ju magjypte e spanjes,nji mut i ndare ne 2 pjese jeni,kush po ju qi.. juve.Kosova tani me ka potencialin e vete ne drejtim te organizmave nderkomtare,se ndaloni dote ju ndytsirat e njerzimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *