Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, kanë humbur jetën 8 persona dhe 7 të tjerë të plagosur.

 

Ngjarja ka ndodhur në Selenicë, ku paraprakisht dyshohet se viktimat janë pjestarë të dy familjeve.

 

Informacionet bëjnë me dije se autori i kësaj ngjarje është një 24-vjeçar, që ka hapur zjarr ndaj disa të tjerëve, ndërsa thuhet se ai vuan nga probleme të shëndetit mendor.

 

Ndërkohë aktualisht forcat e policisë, Renea dhe FNSH janë në terren për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Vijon…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *