Igli Tare është nominuar në listën e 5 kandidaturave për drejtorin më të mirë sportiv të vitit nga “Globe Soccer Awards”.

 

Ceremonia për ndarjen e çmimeve do të zhvillohet në 29 dhjetor në Dubai.

 

Tare do të garojë për çmimin prestigjoz me Eric Abidal të Barcelonës, Mark Overmars të Ajaxit, Berta të Atletico Madrid dhe Edward të Liverpool.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *