Kryeministri Edi Rama i ka propozuar këtë të premte presidentit Begaj një grua për drejtimin e Shërbimit Informativ të Shtetit. Përmes një reagimi në rrjetin social Facebook, kryeministri bëri me dije se bëhet fjalë për Vlora Hysenin. Rama e cilësoi Hysenin si një grua të përgatitur që ka spikatur ndër vite.

 

“Sot i paraqita Presidentit të Republikës propozimin për emërimin e Znj.VLORA HYSENI drejtore e Shërbimit Informativ Kombëtar, me besimin e plotë se përgatitja e spikatur, eksperienca e krijuar në vite dhe respekti që zonja Hyseni gëzon në komunitetin ndërkombëtar të inteligjencës, përbëjnë një garanci të plotë për reformimin e mëtejshëm të shërbimit inteligjent shqiptar”, shkruan Rama.

 

Kryeministri Rama zhvilloi një takim këtë të premte me kreun e shtetit, Bajram Begajn.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *