Forcat ruse sulmuan zonën kufitarë në veri të Ukrainës duke lënë të vdekur një grua dhe plagosur tre të tjerë. Lajmi u bë i ditur nga Komanda Operacionale e Ukrainës në Veri.

 

Sipas Komandës Operacionale, trupat sulmuan Halahanivka, një fshat kufitar në rajonin e Chernihiv. Autoritetet njoftuan se kjo zonë është sulmuar të paktën katër herë radhazi.

 

“Si rezultat i bombardimeve, tre banorë vendas u plagosën,” tha Komanda Operative e Ukrainës Veri. “Njëri prej tyre ka marrë plagë me predha në kokë. Gruaja vdiq në spital.”

 

Komanda Operacionale tha gjithashtu se kishte dy sulme në zonën e Hremiachka, një fshat kufitar në rajonin e Chernihiv, por shtoi se nuk kishte viktima në mesin e popullatës lokale apo dëmtime në infrastrukturën civile.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *