Të paktën 21 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në një sulm në aeroportin e Adenit në Jemen. Sipas mediave lokale mes viktimave dyshohet se eshte edhe një minister.

 

Menjëherë pasi disa nga anetaret e qeverisë u kthyen nga nje vizite ne Arabine Saudite u pritën me shpërthime bombash e të shtëna me armë.

 

Kryeministri Maklen Abdulmalik Saeed dhe ministrat e tjerë të kabinetit u transferuan me urgjence ne nje ambjent tjeter.

 

Kabineti i ri u formua në një përpjekje për të tejkaluar konfliket që ekzistonin midis forcave besnike të presidentit dhe këshillit tranzitor jugor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.