Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali po zhvillon një vizitë zyrtare në Bukuresht.

 

Në kuadër të kësaj vizite, Spiropali është takuar me ministrin e Jashtëm të Rumanisë,  Teodor Meleşcanu ku ka marrë dhe mbështetje për çeljen e negociatave.

 

Takimin e njoftoi vetë Spiropali në një postim në Facebook.

 

“Kënaqësi e veçantë të takoj në Bukuresht Ministrin e Jashtëm të Rumanisë z. Teodor Meleşcanu, i cili siguroi për mbështetjen e plotë të Presidencës Rumune të BE për çeljen e negociatave me Shqipërinë”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *