Hidhet sot ne 12:00 në Nion të Zvicrës shorti i fazës cerekfinale dhe gjysmëfinale të uefa champios league.

Rregullorja e shotit përcakton se goglat janë të lira, cfarë do të thotë se shorti mund të vendosi përballë dhe  skuadra nga i njëjti vend.

Ndeshjes e fazës cerekfinale  do të luhen nga data 12 deri në 15 gusht ndërsa faza gjysmëfinale do të luhen  në 18 dhe 19 gusht.

Sfidat do të jenë të gjitha teke e me sistem grumbullimi në Lisbonë në dy stadiumet më të mira Jose Alvalade dhe Da Luz.

Ky i fundit do të mirepresë edhe finalen e madhe në 23 gusht.

Megjithatë, champions league që është një ekskluzivitet i Vizion Plus dhe Tring, do të nisë me heret në datat 7 dhe 8 gusht me 4 ndeshjet e mbetura të fazes se 1/8.

Ekipet qe kane siguruar deri tani kualifikimin per ne cerekfinale jane Atalanta, Atletico Madrid, Leipzig e Paris Saint-Germain.

Nderkohe ndeshjet e kthimit te 1/8 nga ku do percaktohen 4 cerekfinalistet e tjere jane: Juventus-Lion (0-1), Barcelona -Napoli (1-1), Bayern Munchen-Chelsea ( 3-0) dhe Manchester City-Real Madrid (2-1).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *