Kete te shtune vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

 

Moti parashikohet i kthjellët si dhe alternime vranësirash kalimtare të cilat vijnë në dendësim në orët e vona të mbrëmjes.

 

Në momentin e zhvillimit të vranësirave reshje shiu me intensitet të ulët e shtrëngata lokale përgjatë vijës bregdetare.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *