Sot e gjithë vëmendja e opinionit public është e përqëqndruar në selinë e PD.

 

Berisha ka paralajmëruar proteste në ambjentet e selise blu, për të nxjerre nga zyrat Lulzim Bashën dhe për tia kthyer shtëpine e tyre demokrateve, sic thotë vetë lideri historik i të djathtëve.

 

Ai i bëri thirrje te gjithë demokrateve që të mblidhen në seli në orën 12:00.

 

Mirëpo kjo gjë nuk e ka penguar Bashën që të oragnizojë bashkë me stafin e tij punet për takimet dhe axhenden e përditshme në PD.

 

Madje kryedemokrati ndryshe nga cdo ditë tjetër, këtë të shtunë ka mberritur në seli që në orën 08:30.

 

Dhe me atë rast duke gjetur para selisë vëmendjen e madhe mediatike, nuk ka nguruar te ngacmojë gazetarët:

 

“Qenkeni zgjuar shumë herët”, tha mes të tjerash Basha duke ngritur dy gishtat lart.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *