Këtë të martë pritet që të bëhet konstituimi i këshillit të Ri të Bashkisë së Kavajës dhe do të betohet kryetari i ri i kësaj bashkie Redjan Krali.

 

Informacionet bëjnë me dije se kjo do të pritet me protesta nga militantët e PD-së në Kavajë.

 

Përmes një njoftimi të bërë në faqen zyrtare të PD në Kavajë, demokratët njoftojnë se do të mblidhen para bashkisë së Kavajës për të protestuar kundër rezultatit të zgjedhjeve të 30 qershorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.