Skënderbeu fitoi me rezultatin e thellë dhe të pastër 0 me 3 në transfertë ndaj Kukësit.

 

Goli I shpejtë I shënuar në miniutën e dytë të takimit nga Muzaka përmes një penalltie I dha qetësi ekipit bardhekuq për të menaxhuar më mirë lojën.

 

Në minutën e 26 Skënderbeu arriti të dyfishonte rezultatin me Bregun pas një pasimi të saktë të dhënë nga ana e Krasniqit, duke mbyllur kështu pjesën e parë me avantazhin e dy golave.

 

Në të dytën Skënderbeu arriti të menaxhonte lojën duke vënë shpesh në vështirësi Kukësin me kundërsulme.

 

Por kur po dukej se ndeshja po shkonte drejt mbylljes, ishte Marko Përvan ai që shënoi golin e tretë për ekipin e Orges Shehit.

 

Një fitore kjo e vyer për Skënderbeun I cili ka ringjallur shpresat për një vend në Europë.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *