Barazim , nderhyrja e sistemit VAR dhe polemika . Eshte ky verdikti qe prodhoi sfida e vlefshme per javen e 25 te serise a mes Fiorentines dhe Inter . 3-3 ne Artemio Franki ku roli deciziv ne kete perballje spektakolare e luajti sistemi VAR .

Ishte pikerisht nje autogol i De Vraj qe zhbllokoi takimin vetem pas 1 minuta .

Por avantazhi i vendasve zgjati shume pak kur vecino ne minuten e 6 ktheu gjithcka ne barazpeshe . 5 minuta nga fundi i pjesese se pare Vecino permbysi shifrat ne favor te zikalterve .

Pjesa e dyte ishte e gjitha nen urdherat e sitemit VAR .

Fale kesaj Perisic shenoi golin e trete nga pika e bardhe e penalltise ne minuten e 52 pas nje faulli me dore te Edmilson . Me pas me ndihmen e dhe te VAR , gjyqtari anulloi nje super gol te Biragi per nje faull te Muriel .

Ishte ky i fundit qe me nje goditje te shkelqyer rihapi takimin ne minuten e 74. Fundi i sfides u mbyll mes polemikave te medha . Gjyqtari kryesor u detyruar edhe njehere te vraponte drejt VAR per nje faul te dyshimte te D’Ambrosio .

Penallti ne favor te Fiorentines e tranformuar ne gol ne minuten e 101 nga Vereto . 3-3 me barazimin perfundimtar por me ndeshjen tipike ku dyshimi per nje deshtim te sistemit VAR eshte shume i madh.