Shtyhet seanca gjyqesore për Izet Haxhian. Shkak është bërë mungesa e prokurorit, Dritan Nushi.

Në seancën e kësaj të hëne, Gjykata do të vendoste nese do te pranonte listen e dëshmitarëve. Mes emrave ishte edhe ai i ish-kryeministrit Sali Berisha

Seanca e 23 tetorit u shty, pasi avokati i tij, Idajet Beriqi kërkoi 2 dëshmitarë  të rinj, Majlinda Popovic dhe Fatos Klosin.

Haxhia është dënuar në mungesë me 25 vite burg për vrasjen e ish-deputetit Azem Hajdari. Sipas Haxhisë, ai nuk ka pasur lidhje me atentatin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *