Sot moti parashikohet përsëri i paqëndrueshëm por me një përmirësim të lehtë në raport me ditën e shtunë.

Vranësirat do të jenë mesatare deri të dendura por do të ketë edhe alternime kthjellimesh të herëpashershme.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave apo rrebesheve lokale dhe afatshkurtër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *