21 raste të reja janë identifikuar me COVID gjatë 24 orëve të fundit, nga 2451 testime të kryera.

 

Infektimet janë zbuluar në Tiranë, Durrës, Elbasan, Konispol, Fier, Lezhë, Vlorë, Sarandë dhe Cerrik.

 

Aktualisht janë 156 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 5 pacientë. Ndërkohë, janë shëruar 2 qytetarë, duke e çuar në total numrin e të rikuperuarve në 130,074 që nga fillimi i epidemisë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              62

Vlorë                17

Elbasan            14

Fier                  14

Shkodër            13

Durrës              13

Lezhë                11

Korçë                5

Kukës                5

Gjirokastër        2

Leave a Reply

Your email address will not be published.