Subscribe

Shpresat për të besuar në ëndrrën e  Botërorit  ”Katar 2022”  janë reale për kombëtaren shqiptare. Në dy ndeshjet e tetorit, kuqezinjtë përballen me Hungarinë këtë të shtunë dhe 3 ditë më vonë me Poloninë.

 

Skuadra e drejtuar nga tekniku Edi Reja zhvilloi seancën e radhës stërvitore ku grupit ju bashkua dhe Ardian Ismajli i cili është rikuperuar plotësisht nga dëmtimi.

 

Mesditën e kësaj të mërkure, Keidi Bare dhe Myrto UZUNI u përgjigjën pyetjeve të gazetareve  në konferencën për shtyp.

 

Pritshëmritë më të mëdha janë tek Uzuni duke qënë se luan në kampionatin hungarez dhe e njeh mirë kundërshtarin

 

MYRTO UZUNI

FUTBOLLIST 

 

”Dua të luaj çdo ndeshje pavarësisht klubit apo kombëtares. Hungarinë e njoh mirë jetoj atje dhe stërvitem me të njëjtët lojtarë që do të luajnë kundër Shqipërisë. Flasim dhe në dhomat e zhveshjes, presin për një ndeshje shumë të bukur. Ekipi që do të bëjë më pak gabime do të fitojë.”

 

Edhe Bare u shpreh optimist se skuadra mund të marrw dy rezultaet pozitive ndërsa theskoi se celsi i suksesit është atmosfera në grup.

 

KEIDI BARE

FUTBOLLIST

 

Kombëtarja e sotshme po zhvillon ndeshje shumë të mirë. Pikësynimi jonë është të zëmë vendin e dytë dhe pse jo të mos të shkojmë në Botëror. Duhet përqendrim dhe çfarë na thotë trajneri. Do t’ia arrijmë qëllimit, edhe pse e dimë shumë mirë, se janë 2 ndeshje të vështira. Nuk dua të them sa pikë parashikoj, por dua të them se futemi në ndeshje vetëm për të fituar.

 

Së fundmi një postim i Federatës shqiptare të futbollit shqetësoi jo pak tifozët kuqezi pasi mbrojtësi i Tiranës Erjon Hoxhallari dhe fizoterapisti Voci rezultuan pozitiv me Covid 19.

 

Burime pranë fshf-së bëjnë me dije se ata janë larguar menjehrë nga hoteli për tu karantinuar ndërsa janë në gjëndje të mirë shëndetësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *