Një cisternë karburanti shpërtheu në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune në urën më të gjatë të Evropës, e cila lidh Rusinë me territorin e aneksuar të Krimesë, sipas medias shtetërore ruse RIA dhe pamjeve të mediave sociale.

 

Imazhet e urës së Kerçit të postuara në mediat sociale duket se tregojnë një pjesë të urës të shkatërruar dhe flakë të mëdha në pjesë të saj.

 

Shkaku i shpërthimit mbetet i paqartë.

 

Qarkullimi ëstë pezulluar në këtë urë e cila, për Rusinë është strategjikisht shumë e rëndësishme pasi lidh rajonin e Krasnodarit me Gadishullin e Krimesë të aneksuar nga Moska.

 

Një zyrtar nga Krimea fajësoi “vandalët ukrainas” për shpërthimin në urën e Kerçit në një postim në Telegram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *